Lifting bez skalpela – nici haczykowe Barb 4D, Ancor Barb 4D

Nici liftingujące to innowacyjna metoda odmładzania dla osób, które chcą się długo cieszyć pięknym wyglądem, bez bólu i zbędnej rekonwalescencji. Stanowią doskonałe uzupełnienie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i botoksu. To znakomita alternatywa dla osób, które nie planują lifttingu chirurgicznego, cenią sobie zabiegi  mniej inwazyjne, a przy tym przynoszące widoczny efekty.

Nici haczykowe Barb 4D

Zbudowane są z polidioksanonu, który od ponad 20 lat jest stosowany we wchłanialnych szwach chirurgicznych oraz w implantach ortopedycznych. Jest to więc materiał dokładnie poznany i przebadany, cechujący się doskonałym profilem bezpieczeństwa, co ma zasadnicze znaczenie w medycynie estetycznej.

 

Nici PDO ulegają całkowitemu wchłonięciu po około 9 miesiącach, natomiast efekty estetyczne wywołane zwiększoną syntezą kolagenu utrzymują się dłużej. Czas utrzymywania się efektu estetycznego zależy od wyjściowej kondycji skóry, wieku i sposobu życia (stosowanie używek, fotoprotekcja, nawilżenie skóry).

 

Technika wprowadzania nici opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, przez co oprócz jej wzmocnienia uzyskujemy efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Szczególnie spektakularne efekty uzyskujemy po implantacji innowacyjnych nici First Lift Barb z haczykami, które pod skórą pracują jak mięśnie napinające i pełnią funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry. Do dyspozycji mamy ponadto różnej długości nici gładkie oraz nici typu screw (skręcone na igle).

Ancor Barb 4D

Zbudowane są z polimeru kwasu mlekowego – polikaprolaktonu, materiału zmodyfikowanego w taki sposób, aby mógł dłużej utrzymywać się w skórze. Rozpuszczają się po upływie 12–15 miesięcy, ale efekty estetyczne wywołane zwiększoną syntezą kolagenu utrzymują się dłużej. Wszystkie nici Happy Lift mają haczyki, dzięki czemu umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu i ujędrnienia skóry.

 

O liczbie i rodzaju implantowanych nici decyduje lekarz, dobierając je do okolicy, potrzeb i oczekiwań pacjenta. Efekt estetyczny po zabiegu jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniają się rysy twarzy ani objętość.

 

Możliwe efekty niepożądane:
Widoczne zaciągnięcia skóry, tkliwość tkanek oraz siniaki ustępują do półtora tygodnia.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.