Nici liftingujące Anchor Barb – bezoperacyjny lifting twarzy

Nici liftingujące to innowacyjna metoda odmładzania dla osób, które chcą się długo cieszyć pięknym wyglądem, bez bólu i zbędnej rekonwalescencji. Stanowią doskonałe uzupełnienie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i botoksu. To znakomita alternatywa dla osób, które nie planują liftingu chirurgicznego, cenią sobie zabiegi  mniej inwazyjne, a przy tym przynoszące widoczny efekty.

Zbudowane są z polidioksanonu (PDO), który od ponad 20 lat jest stosowany we wchłanialnych szwach chirurgicznych oraz w implantach ortopedycznych. Jest to więc materiał dokładnie poznany i przebadany, cechujący się doskonałym profilem bezpieczeństwa, co ma zasadnicze znaczenie w medycynie estetycznej.

 Nici PDO ulegają całkowitemu wchłonięciu po około 9 miesiącach, natomiast efekty estetyczne wywołane zwiększoną syntezą kolagenu utrzymują się dłużej. Czas utrzymywania się efektu estetycznego zależy od wyjściowej kondycji skóry, wieku i sposobu życia (stosowanie używek, fotoprotekcja, nawilżenie skóry).

Technika wprowadzania nici opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, przez co oprócz jej wzmocnienia uzyskujemy efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Haczyki rozmieszczone wzdłuż nici pracują jak mięśnie napinające i pełnią funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry. Do dyspozycji mamy ponadto różnej długości nici gładkie oraz nici typu screw (skręcone na igle).

O liczbie i rodzaju implantowanych nici decyduje lekarz, dobierając je do okolicy, potrzeb i oczekiwań pacjenta. Efekt estetyczny po zabiegu jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniają się rysy twarzy ani objętość.

Możliwe efekty niepożądane:

Widoczne zaciągnięcia skóry, tkliwość tkanek oraz siniaki ustępują do półtora tygodnia.