Zabiegi Plexr

Dbasz o siebie. Stosujesz profilaktykę przeciwstarzeniową, poddajesz się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej poprawiającym jakość Twojej skóry. Widzisz jednak, że przez opadające powieki Twoja twarz wygląda smutno, a opadające kąciki oka dodają Ci lat. To efekty naturalnego procesu starzenia, które powodują, że tracimy młody wyraz twarzy. Dzisiaj można ten problem rozwiązać bez użycia skalpela czy lasera, poprzez plastykę powiek za pomocą oryginalnego urządzenia PLEXR.

PLEXR  wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy (zjonizowanego gazu), która powstaje między końcówką urządzenia a skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu.  Podczas działania mikrowiązki plazmy na skórę następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka, czego następstwem jest silne obkurczenie wiotkiej skóry na obszarze poddanym zabiegowi. W efekcie dochodzi do pożądanego uniesienia powieki lub wygładzenia zmarszczek. Potwierdziły to badania kliniczne i obserwacje tysięcy pacjentów.

W przeciwieństwie do innych technik zastosowana w PLEXR plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia ani martwicy otaczających tkanek, ponieważ nie uszkadza warstwy podstawnej naskórka i skóry właściwej. Dzięki temu proces gojenia trwa krótko, a pacjent nie jest wyłączony z codziennych aktywności.

Jak wygląda zabieg z użyciem PLEXR?

Zabieg polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry, w odległości około 0,5 mm jeden od drugiego. Trwa zwykle krócej niż 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie w miejscach poddanych zabiegowi, które na ogół ustępuje do 2 godzin po zabiegu, oraz niewielki obrzęk i zaczerwienienie leczonej okolicy, które mogą się utrzymywać się do 3 dni po zabiegu. Punktowe „strupki” o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do 7 dni.

W zależności od stopnia zaawansowania zmian skórnych oraz od celu zabiegu pożądany efekt terapii PLEXR można uzyskać już po jednym zabiegu lub po kilku zabiegach (zabieg można powtarzać w razie potrzeby).

PLEXR to nie tylko lifting opadających powiek 

Główne wskazania do PLEXR to:

– lifting okolicy oka (nieinwazyjna blefaroplastyka)
– lifting dolnej części twarzy  
– leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka, uszu i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza)
– usuwanie plam soczewicowatych, przebarwień i tatuaży
– usuwanie zmian skórnych takich jak naczyniaki, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki
– leczenie blizn i rozstępów.

Postępowanie pozabiegowe

  1. Bezpośrednio po zabiegu lekarz nakłada specjalny podkład korekcyjny na miejsca poddane zabiegowi, w celu zapewnienia ich odpowiedniej ochrony i zamaskowania.
  2. Zaleca się niezmywanie podkładu, aż do odpadnięcia strupków, co następuje w 7 dni po zabiegu, oraz uzupełnianie podkładu, jeśli ulegnie usunięciu.
  3. Nie należy stosować na miejsca poddane zabiegowi żadnych kremów, maści ani żeli łagodzących, gdyż powoduje to rozmiękczenie strupków i przedłuża gojenie.
  4. Po odpadnięciu strupków należy przez około 6 tygodni stosować kremy łagodzące zalecone przez lekarza oraz kremy z filtrem.