Wolumetria twarzy – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie utraconych objętości w obrębie twarzy, czyli poprawę konturów i przywrócenie młodzieńczych rysów. Nie tylko skóra się starzeje, tracąc napięcie i elastyczność. Starzenie się twarzy jest również efektem zaniku tkanki kostnej i zmian w podskórnej tkance tłuszczowej. W rezultacie rysy się wyostrzają i twarz traci swój miękki owal. Policzki opadają, a dolna część twarzy ulega poszerzeniu, ponieważ  pojawiają się fałdy i tzw. chomiki, które zaburzają linię żuchwy. Trójkąt młodości, którego podstawą są kości policzkowe, ulega odwróceniu.

Zabiegi wolumetrii kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie owalu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Efektem zabiegu jest przywrócenie objętości w wybranych obszarach, wyrównanie wszelkich asymetrii, odświeżenie i odmłodzenie wyglądu. Twarz odzyskuje harmonię rysów, promienny wygląd i upragniony trójkąt młodości jest na wyciągnięcie ręki. 

Odmienną sytuacją są szczególne układy anatomiczne twarzy u osób młodych. Niestety nie każda z nas jest właścicielką pięknie podkreślonych policzków, które wystarczy delikatnie musnąć różem. Także w tych przypadkach, w których matka natura nie była łaskawa, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego przynoszą rozwiązanie.

Jak wygląda zabieg

Modelowanie twarzy to zabieg stosunkowo prosty i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza. Polega na głębokim wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego za pomocą igły lub giętkiej, tępo zakończonej kaniuli w obszary wymagające wypełnienia. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i uczucie rozpierania, ale dolegliwości te szybko mijają po zabiegu. Delikatny obrzęk i tkliwość tkanek w miejscach podania preparatu ustępują w ciągu 2–3 dni po zabiegu i zwykle nie przeszkadzają w codziennej aktywności.

Wskazania do zabiegu

  1. Modelowanie policzków
  2. Uwydatnienie kości policzkowych
  3. Wypełnienie doliny łez
  4. Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
  5. Modelowanie żuchwy
  6. Modelowanie brody