Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu – podstawowym elementem budulcowym skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności, wiążąc wodę i stymulując fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, dlatego skóra traci jędrność i sprężystość, wysusza się, pojawiają się na niej zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty kwasu hialuronowego wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, przywracają utracone objętości i pobudzają naturalne procesy regeneracji w skórze.

Jak wygląda zabieg

Zabieg wykonuje się w sposób klasyczny igłą albo techniką Soft Filing za pomocą giętkiej, tępo zakończonej kaniuli. Technika ta jest bardzo komfortowa dla pacjentów, ponieważ ogranicza powstawanie siniaków i pozwala na powrót do codziennej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Podawanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, jeżeli się stosuje sprawdzone i sterylne preparaty. W zależności od gęstości preparatu, kondycji skóry i miejsca podania efekty zabiegu utrzymują od kilku do kilkunastu miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej biodegradacji, po czym całkowicie się wchłania, dlatego zabiegi należy powtarzać. Z jednej strony można to uznać za wadę, z drugiej zaś za zaletę – zmiany w wyglądzie nie są trwałe.

Wskazania do zabiegu

  1. Poprawa jędrności i napięcia skóry
  2. Poprawa nawilżenia skóry
  3. Spłycenie zmarszczek i fałdów
  4. Przywrócenie utraconych objętości
  5. Poprawa owalu twarzy