Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza, który otrzymuje się z krwi pacjenta podczas odpowiedniej procedury odwirowania. Jest produktem w 100% biokompatybilnym z naszym organizmem, dlatego zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to sposób na regenerację skóry nawet dla pacjentów, którzy poszukują produktów naturalnych i z różnych powodów obawiają się podania innych preparatów.

Terapia polega na pobudzeniu komórek skóry do odnowy uzyskanym preparatem własnego osocza pacjenta. Zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu stymulują komórki macierzyste w skórze do namnażania i różnicowania, pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyspieszają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Zabieg daje długotrwałe efekty – dzięki regeneracji i rewitalizacji skóry opóźnia proces starzenia. Doskonale się sprawdza również w terapii wypadania włosów, niwelowaniu śladów potrądzikowych, leczeniu blizn i rozstępów.

Jak wygląda zabieg

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta (6–18 ml) do specjalnej probówki, którą następnie umieszcza się w wirówce i poddaje wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów. Uzyskanym osoczem z płytkami krwi ostrzykuje się wybrane okolice skóry po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym kremem z lidokainą. Zabieg można również wykonywać kaniulą, a decyzja o wyborze metody zwykle zależy od preferencji pacjenta.

Wskazania do zabiegu

  1. Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
  2. Korekcja zmarszczek i fałd
  3. Regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych
  4. Nadmierne wypadanie włosów, włosy zniszczone i pozbawione blasku
  5. Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe (terapię stosuje się w seriach co 3 lub 4 tygodnie)
  6. Rozstępy (najlepsze efekty leczenia można uzyskać, jeżeli terapia zostanie podjęta na etapie rozstępów czerwonych, czyli do 2 lat od ich powstania).