Pilingi medyczne

Pilingi medyczne to podstawowe zabiegi, jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna.

Mają złożony mechanizm działania. Powodują całkowite lub częściowe złuszczenie naskórka. Sam proces złuszczania silnie stymuluje produkcję kolagenu i metabolizm skóry. Podczas zabiegu do głębokich warstw skóry dostarczane są substancje nawilżające, regenerujące i lecznicze.

Działanie pilingu zależy od jego składu chemicznego. Zwykle wykonuje się je w celu rozjaśnienia skóry, wygładzenia drobnych zmarszczek, pobudzenia głębokich warstw skóry do odnowy, czego efektem jest poprawa jej wyglądu i kondycji oraz opóźnienie procesu starzenia. W celach leczniczych pilingi stosuje się m.in. w leczeniu szkód potrądzikowych (przebarwień i nierówności skóry) oraz w aktywnej postaci trądziku.

Warto je wykonywać. Są to zabiegi dla każdego (bez ograniczeń wiekowych), które powinny być podstawą prawdziwej pielęgnacji skóry, tym bardziej, że nie muszą wyłączać z codziennej aktywności. Oprócz działania leczniczego, złuszczając naskórek zwiększają możliwość wchłaniania substancji aktywnych, zwykle o dużych cząsteczkach, zawartych np. w drogich kremach. W moim gabinecie proponuję szeroką gamę pilingów, zarówno pilingi  dla cery wrażliwej, jak i dla cery odpornej na działanie potencjalnych środków drażniących.